O projektu

Legitimně zvolení zástupci pražských studentů a samosprávy poprvé v historii spojili své síly a vytvořili prostor pro reálnou spolupráci. Tento webový portál slouží jako nástroj a kontrolní mechanizmus pro všechny, kteří se chtějí aktivně zapojit do realizace nápadů a řešení problémů souvisejících se studenty a jejich životem v Praze. Už není třeba znát administrativní procedury a úřednické postupy. Už stačí jen přispět s nápadem.

Průběh řízení projektu1

ZADÁNÍ TÉMATU

Prostřednictvím tohoto webu může kdokoliv přispět svým nápadem na zlepšení života mladých lidí v Praze. Stačí odeslat formulář s konkrétnějším popisem nápadu.

2

POSOUZENÍ TÉMATU

Přiznejme si, že ne všechny obdržené nápady musí být smysluplné. Každý obdržený nápad však Král Pražského Majálesu se zástupci studentských organizací posoudí a zpětně odpoví, zda byl nápad zařazen na seznam témat či nikoliv.

3

ŘEŠENÍ TÉMATU

Vaše nápady předkládáme magistrátu hl. m. Praha a společně s odpovědnými odborníky MHMP se snažíme věc vyřešit. Snažíme se o efektivitu a dlohoudobost projektu, takže jak pro nás tak i pro samosprávu je reálné udržovat v aktuálním řešení maximálně 5 - 6 témat.

4

UKONČENÍ TÉMATU

Jakmile nějaké téma ukončíme (je jasný závěr, zda věc bude realizována nebo jasně definováno, jaké objektivní skutečnosti brání realizaci), automaticky vložíme další ze seznamu návrhů, které jsme obdrželi. Každé ukončené téma zůstává na webu, aby bylo pro veřejnost dohledatelné a nemuseli jsme jeho řešení neustále opakovat.

chceme efektivně řešit nápady a problémy studentů v praze

Spojili jsme legitimně voleného zástupce pražských studentů a pražské samosprávy, aby se poprvé v historii jako ambassadoři postavili čelem k aktivitám a názorům mladých lidí v Praze. Král Majálesu je aktuálně volen z 5 největších pražských univerzit a samotný projekt podporují studentské unie či spolky z ČVUT, VŠE, UK, VŠCHT a ČZU včetně rektorů daných univerzit. Abychom byli schopni prosadit své nápady či abychom byli slyšet se svými problémy, bylo zapotřebí se sjednotit a získat patřičnou podporu i na straně MHMP. Vznik projektu a garanci efektivního řešení na straně samosprávy podpořil a garantuje primátor hl. m. Praha, který je nejvyšším představitelem pražské samosprávy. Král Majálesu a primátor jsou hlavními komunikačními osobami v projektu Studentksapraha.cz a je tak zajištěna efektivní komunikační cesta mezi studenty a samosprávou v Praze. Král Majálesu má možnost dovést studentskou zájmovou skupinu k jednacímu stolu s primátorem a naopak primátor umí ke stejnému stolu dovést odborníky na danou problematiku. Nápad či problém se tak řeší efektivně a mezi lidmi, kteří tématu rozumí a umí v dané věci rozhodnout.

Projekt podporují

logo-partner-3.pnglogo-uklogo-partner-5.pnglogo-partner-2.pnglogo-partner-1.pnglogo-partner-6.png

Nenechte si ujít žádné nové téma, nebo novinku

Zapomněl jsem heslo / Registrace